Dopis v angličtině

Varianty dopisu v angličtině

Angličtina bez biflování / Dopis v angličtině

Dopis v angličtině

Formální dopis

Formální dopis píšeme pro různé instituce, jako jsou například úřady či školy.

Neformální dopis

Neformální dopis se vyznačuje zejména tím, že se mohou používat neformální jazykové výrazy.

Motivační dopis

Motivačním dopisem sdělujete, proč jste právě vy tím vhodným člověkem, kterého by firma měla přijmout.

Životopis v angličtině

Jak správně sestavit CV v angličtině, aby v něm nebyly chyby a obsahoval všechny důležité části?

Aktuálně

17. 6. 2023

Pracovní pohovor je důležitá událost, na kterou se vždy dobře připravujeme. Pokud je však pohovor veden v angličtině, mohou nás některé situace nebo otázky nepříjemně zaskočit. Čeká vás také pohovor v angličtině nebo vás zajímá, jak takový pohovor probíhá? Pak si přečtěte naši dnešní lekci Pohovor v angličtině.

15. 2. 2023

Vědět, jak napsat dopis v angličtině, je dnes prakticky nezbytnost. Setkáte se s ním ve škole, potřebovat ho ale budete především v praktickém životě. V dnešním textu vám ukážeme zásady, strukturu, fráze, ale i ukázky pro psaní formálního dopisu v angličtině.

Dopis v angličtině

Umět psát dopis v angličtině, ať už na maturitní zkoušku, kvůli práci či k osobním účelům, je dnes prakticky nezbytnost. V této sekci se naučíme psát korektně všechny druhy dopisů v angličtině. Obecně dělíme dopisy na formální a neformální. Každý z nich má své náležitosti, které je nutné dodržet, aby byl dopis srozumitelný, dával smysl a byl správně i z gramatického hlediska.

Všechny materiály uvedené na této stránce můžete využívat ZDARMA a NEZÁVAZNĚ jako praktickou pomůcku při studiu angličtiny.

Na přehled všech témat

Chybí vám tady nějaké téma, které má souvislost s dopisem v angličtině a o kterém byste rádi věděli více? Tak nás neváhejte kontaktovat.

Líbí se vám to? Nenechávejte si to pro sebe a řekněte o tom i svým přátelům na sociálních sítích. Děkujeme!