Určování času

Témata pro vyjádření času v angličtině

Určování času anglicky

Anglické číslovky

Umět správně napsat a vyslovit číslovky anglicky je velmi důležité.

Hodiny

Víte, jak správně v angličtině vyjádřit, kolik je hodin?

Dny v týdnu

Chcete se naučit, jak se řeknou dny v týdnu anglicky?!

Měsíce anglicky

Nevíte, jak se správně řeknou měsíce anglicky?

Roční období

Roční období jsou čtyři.

Datum

Jak čteme anglicky datum?
 • Aktuálně

  11. 7. 2016

  Znát hodiny je jak v češtině, tak i v angličtině základem, bez kterého se často v praxi neobejdete. Víte, jak se řekne aktuální stav hodin? Pokud si nejste při určování hodin a částí dnů jistí, můžete si z pohodlí domova projít náš text hodiny v angličtině, díky kterému vám bude vše brzy jasné.

  1. 6. 2016

  Naučte se v angličtině vše, co souvisí s čísly! Přečtěte si náš text anglické číslovky a možná zjistíte, kde je vaše slabina, o které jste třeba ani netušili. Spojte síly a učte se číslovky s dětmi zábavnou a hravou formou.

  Problematika určování času...

  ...patří k základním znalostem při studiu anglického jazyka. V této sekci se díky znalosti anglických číslovek dozvíte, jak správně určovat hodiny, naučíte se anglicky pojmenovat dny v týdnu. Rovněž zjistíte anglické názvy pro měsíce a roční období. V neposlední řadě můžete tyto znalosti využít při pojmenování správného data.

  Všechny materiály uvedené na této stránce můžete využívat ZDARMA a NEZÁVAZNĚ jako praktickou pomůcku při studiu angličtiny.

  Na přehled všech témat

  Vaše tipy na další obsah

  Chybí vám tady nějaké téma, které má souvislost s určováním času a o kterém byste rádi věděli více? Pokud vám zde nějaká důležitá informace chybí, narazili jste na chybu nebo máte námět na vylepšení, tak nás neváhejte kontaktovat.

  Líbí se vám to? Nenechávejte si to pro sebe a řekněte o tom svým přátelům. Děkujeme!