Angličtina - nejčastější otázky a odpovědi

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Angličtina bez biflování / Otázky a odpovědi
Chcete se na něco zeptat? Možná už se někdo zeptal před vámi.

Podívejte se na nejčastější otázky studentů online kurzů Angličtiny bez biflování metodou Imitum.

Pokud zde nenajdete odpověď na vaši otázku, neváhejte nás kontaktovat.

Co je doslovný překlad a k čemu slouží?

Tento prvek je velice důležitý pro pochopení celé výukové metody Imitum. Jednotlivá anglická slova či výrazy jsou ve všech kurzech doslovně přeloženy. Nejedná se o překlad za pomocí nějakého automatizovaného překladače. Překlad každého jednotlivého slova byl pečlivě vybrán českým rodilým mluvčím s výbornou znalostí angličtiny.

Doslovné neboli slovníkové překlady, tak odpovídají jak kontextu anglické věty, tak smyslu a slovnímu druhu daného slova. Studenti tak nemusím při neznalosti jednotlivých slov listovat ve slovníku a rozhodovat se, který překlad anglického slova je ten správný.

Na doslovný překlad se nelze dívat stejně, jako na volný překlad celé věty (který je u některých kurzů dostupný). Jedná se opravdu jen o jednotlivá slova, která tak jak jdou za sebou nemusí tvořit gramaticky správnou českou věty. Smyslem doslovných překladů je naučit se v angličtině tvořit věty tak, jak je tvoří angličtí rodilí mluvčí a naučit se v angličtině rovnou myslet.

Od kdy se počítá lhůta pro přístup do kurzu?

Ke studijním materiálům máte přístup ihned po úspěšné aktivaci vašeho uživatelského účtu.
Lhůta pro přístup ke kurzu běží od okamžiku jeho aktivace, kdy uživatel získává své přihlašovací údaje a má tak možnost již využívat systém výuky.
K aktivaci účtu dochází obratem po dokončení nákupu kurzu, případně po žádosti o vyzkoušení kurzu zdarma.

Přihlašovací údaje nefungují. Co dělám špatně?

Chyba někdy může vzniknout při kopírování přihlašovacích údajů, kdy se omylem označí i mezera před nebo za heslem či přihlašovacím jménem.
To lze vyloučit ručním opsáním údajů nebo využitím odkazu pro automatické přihlášení.

Pokud jste si již v aplikaci změnili heslo, může být problém v tom, že jste si ho špatně poznamenali. Jestliže se vám stále nedaří přihlásit, kontaktujte prosím naši zákaznickou podporu.

Přehrávání vět ve výukovém programu "zamrzne" a nejde přehrát zvuk.

Problém může nastat na více místech (starší PC, neaktuální verze, málo paměti, plný disk, něco špatně v cache prohlížeče, malware, viry, …).
Doporučujeme prověřit funkčnost a nastavení PC pomocí naší Servisní stránky.
Případně doporučujeme vyzkoušet spuštění výukového programu v jiném internetovém prohlížeči či na jiném zařízení.

Jak funguje záruka vrácení peněz?

Garantujeme vrácení plné ceny kurzu pokud se vaše znalost angličtiny do roka nezlepší.
Podmínkou je dodržení návodu ke studiu, kde nejdůležitějším faktorem je pravidelnost studia.
V rámci této záruky můžete o vrácení peněz požádat nejdříve 11 a nejpozději 14 měsíců od aktivace přístupu ke kurzu (viz. Všeobecné obchodní podmínky).

Pokud byste však měli s kurzem nějaké technické nebo uživatelské potíže, tak nás neváhejte kontaktovat okamžitě, abychom vám mohli pomoci.

Proč se musí čekat na vrácení peněz 11 měsíců?

Z našeho vlastního dlouhodobého pozorování, na základě vědeckých výzkumů a zkušeností stávajících uživatelů víme, že každý dělá pokroky jinak rychle. Pokud výukové metodě nevěnujete dostatek času, nebude fungovat.
Spočítali jsme, kolik hodin studia zabere poctivé absolvování kurzu dle návodu. Také jsme vzali v úvahu i to, že ne každý se může studiu věnovat denně. Ve výsledku jsme proto stanovili lhůtu 11 měsíců, jako dostačující minimum pro zjištění účinnosti metody.

Musím se do výuky přihlašovat jen z jednoho počítače?

Ne. Do aplikace se můžete přihlásit z kteréhokoliv počítače s připojením k internetu. Studovat tak můžete např. na pracovním notebooku a později pokračovat třeba na domácím PC.
Platí pouze jedno omezení – ve stejný moment můžete být pod svým uživatelským účtem aktivně přihlášen do výuky pouze 1x. Při novém přihlášení dojde u dřívějšího přihlášení k automatickému odhlášení z aplikace.

Co to znamená, že mám do kurzu přístup 1 rok?

Základní doba platnosti placeného přístupu ke kurzu je jeden rok od jeho aktivace. Po tuto dobu můžete využívat všechny dostupné studijní materiály kurzu.
Přihlašovat se do systému výuky můžete kdykoliv budete chtít a můžete v kurzu strávit tolik času, kolik uznáte za vhodné.
I po vypršení platnosti přístupu ke kurzu vám stále zůstává aktivní uživatelský účet do výukového systému. Avšak budete mít omezený přístup ke studijním podkladům.

Lze studovat i na tabletu?

Aplikace Angličtina bez biflování je vyvinuta a optimalizována pro počítače a notebooky s  operačním systémem Windows 10.
Systém výuky je možné spustit i na tabletech nebo chytrých telefonech, ale aplikace nemusí být plně funkční. Také záleží na rozlišení obrazovky nebo displeje vašeho zařízení.
Doporučujeme navštívit Servisní stránku, případně stránku Technické požadavky aplikace.
 

Je možné si kurz stáhnout na CD nebo do MP3 přehrávače?

Možnost stažení jakékoliv části výukových materiálů naše kurzy nenabízí.
Angličtina bez biflování je online výukový systém, kde jsou veškeré studijní podklady dostupné kdykoliv (24 hodin denně) přes podporovaný internetový prohlížeč.
Správnou funkčnost svého internetového prohlížeče s naší aplikací pro výuku si můžete otestovat na Servisní stránce.

Jsou tyto kurzy vhodné i pro začátečníky?

Ano. Kurzy systému Angličtina bez biflování online metodou Imitum jsou vhodné pro všechny samouky a to bez rozdílu stupně pokročilosti.
Můžete si tempo studia přizpůsobit, např. lze snížit rychlost přehrávání nahrávek od anglických rodilých mluvčích nebo zobrazit český slovníkový (doslovný) překlad pro lepší porozumění obsahu nahrávek a textu.
Skuteční začátečníci mají ale přece jenom výhodu - nemají zbytečné zlozvyky z jiných výukových metod.

Je vhodná tato angličtina pro seniory?

Ano, metoda Imitum využívá dlouhodobou logickou paměť, která se s věkem zlepšuje (na rozdíl od krátkodobé mechanické paměti používané při biflování).
Více si můžete přečíst na stránce angličtina pro seniory.