Výmluvy - proč neumím anglicky

Angličtina bez biflování / Výmluvy
Již jsem začínal(a) několikrát. Pokaždé to z nějakého důvodu nevyšlo. Nechce se mi začínat znovu.
Jsem na jazyky hloupý/á.
Nebaví mě to.
Nemám na jazyky talent.
Je to příliš náročné.
Jsem líný/á, nechce se mi.
Jsem na to starý/á – už se nic nenaučím, nic si nezapamatuji.
Chtěl(a) bych se naučit anglicky, ale nechci chodit do jazykovky,
Chodím sice do kurzu, ale nevyhovuje mi lektor a struktura hodiny.
V jazykovce nám dávají domácí úkoly, na které nemám čas.
V práci angličtinu nepotřebuji.
V praxi angličtinu nevyužiji. Do zahraničí nejezdím, na co bych tedy potřeboval(a) umět mluvit anglicky?
Dřív už jsem se angličtinu učil(a), ale měli jsme špatného učitele. Mám zažité chybné vazby a stydím se mluvit špatně.
Nemám na učení čas.
Mám strach mluvit, protože budu dělat chyby.
Bojím se, že nebudu rozumět rodilým mluvčím.

Učili jste se angličtinu 8 a více let...

... a stále neumíte anglicky? Patrně k tomu máte nějakou výmluvu. Výmluvy jsou všude a neustále se s nimi setkáváme.

Již jsem začínal(a) několikrát. Pokaždé to z nějakého důvodu nevyšlo. Nechce se mi začínat znovu.

Je to typický syndrom věčných začátečníků, u kterých nefungují klasické metody výuky, které jsou založeny na gramatice a biflování. Doporučujeme si najít jinou metodu výuky! Velmi efektivně řeší tento problém online kurz Angličtina bez biflování – za jeden rok studia budete angličtinu umět tak, že už si nebudete říkat, že jste začátečník!

Jsem na jazyky hloupý/á.

Když začnete studovat angličtinu 5x za sebou, stane se z vás klasický věčný začátečník. Pak si mnoho lidí říká, že jsou hloupí na jazyky. Jenže to není pravda! Kdo se naučil svůj rodný jazyk, je schopný se naučit i cizí jazyk. Stačí se na problém podívat z druhé strany – není třeba chyba v metodě výuky? Dítě se učí svůj rodný jazyk imitací (napodobováním) rodičů a podobně funguje i výuka angličtiny metodou Imitum.

Nebaví mě to.

A jak vás to může bavit, když za rok studia ve škole necítíte skoro žádný posun? Zároveň se bojíte, že vás učitel vyvolá. A cítíte se ještě hloupěji, když se nestihnete připravit na další hodinu. Když si zvolíte správnou metodu učení, která vám bude vyhovovat, a nebudete při studiu ve stresu, pak pro vás bude radostí učit se cizí jazyk!

Nemám na jazyky talent.

A máte talent na matematiku? Mnoho lidí se bojí matematiky jenom proto, že jim také některé věci nejdou do hlavy. Ostatně teoretické formální zápisy matematiků jsou jistě dobré, ale právě pro matematiky – běžný člověk potřebuje znát pár základních věcí, které může použít v praxi. A naprosto stejné je to i u jazyků...

Je to příliš náročné.

Může to být náročné, pokud se učíte špatně, pokud vám studium nevyhovuje. Pro běžného člověka není až tak důležité znát přesně, jak se tvoří předminulý čas, ale domluvit se. Komunikace je tím jednodušší, čím je pro vás přirozenější. Pokud se bojíte, že uděláte chybu, když nepoužijete správně předminulý čas, pak vás ubezpečujeme, že chyby dělá každý. Podstatné je nebát se a zvolit si metodu, která vás naučí mluvit přirozeně a bez stresu.

Jsem líný/á, nechce se mi.

Lenost je nám všem vlastní! Každý den se nám nechce něco dělat. Nechce se nám vstát z postele, nechce se nám jít do práce nebo do školy... Ale vzpomeňte si, jaké to je, když jedete někam, kam se těšíte… Nemůžete dospat! Prostě se těšíte! Když si zvolíte metodu výuky, která vás bude bavit, tak minimalizujete problém, že se vám nebude chtít učit se.

Jsem na to starý/á – už se nic nenaučím, nic si nezapamatuji.

Velmi krásná výmluva! Nikdo není dost starý na to, aby se něco nenaučil. Mnoho starších lidí (dokonce lidé v důchodu) si dodělávají školy, absolvují kurzy a dělají jiné aktivní věci! Proč? Protože se cítí dobře, když se mohou naučit novým věcem. Je to velmi dobré pro váš mozek, který je aktivně používán. To celkově působí velmi dobře na váš zdravotní stav – jak na psychické rozpoložení, tak na fyzickou stránku.

Chtěl(a) bych se naučit anglicky, ale nechci chodit do jazykovky, protože:

  • je to drahé
  • je to časově omezené – trvá to jen dvě hodiny týdně
  • to pro mě není flexibilní
  • je tam moc lidí
  • ne vždy tam učí rodilý mluvčí
  • budu mít špatného učitele
  • si musím koupit drahé učebnice
Kolik již máte doma učebnic angličtiny? 1, 2, 3 nebo 5? Žádná kniha vám nedá základní věc a tou je kvalitní výslovnost. Jazykové kurzy jsou drahé a vy musíte každý týden někam dojíždět. To není v dnešní době vůbec flexibilní. Za pomoci online kurzu metodou Imitum se za rozumné peníze a bez učebnic učíte angličtinu poslechem rodilých mluvčích, kdy sami chcete.

Chodím sice do kurzu, ale nevyhovuje mi lektor a struktura hodiny.

Co se naučíte v kurzu je vždy závislé na lektorovi i na spolužácích. Ne vždy narazíte na kvalitního lektora nebo vám nesedí spolužáci. Ne každému tento způsob výuky vyhovuje, a proto mnoho studujících končí třeba po jednom roce studia. Navíc běžná cena kurzu se pohybuje kolem 3.500 Kč za půl roku, což nestačí ani na základní znalosti v angličtině. Kdybyste poctivě chodili do kurzu 5 let, zaplatíte za angličtinu 35.000 Kč. Za pomoci metody Imitum studujete několikanásobně levněji, rychleji, efektivněji a slyšíte výhradně rodilé mluvčí.

V jazykovce nám dávají domácí úkoly, na které nemám čas.

Domácí úkol je v dnešní době pro pracujícího člověka docela stresující. Přijdete z práce domů, staráte se o rodinu a pak se stresujete, zda stihnete domácí úkol. A teď si představte, že se učíte angličtinu metodou, která vás nestresuje úkoly. Učíte se jen tehdy, když na to máte čas a chuť.

V práci angličtinu nepotřebuji.

Vy víte, kde budete pracovat za rok nebo za několik let? Na zaměstnance se kladou čím dál větší a větší nároky – běžně se požadují znalosti počítačů a také základní znalosti anglického jazyka. Angličtinu potřebují skoro všechny profese. Znalost anglického jazyka nepředstavuje konkurenční výhodu, ale stává se pomalu nutností.

V praxi angličtinu nevyužiji. Do zahraničí nejezdím, na co bych tedy potřeboval(a) umět mluvit anglicky?

Znalost cizího jazyka patří dnes mezi základní znalosti. Je to stejné, jako když umíme číst či počítat. Jazyk je o komunikaci a lidé mezi sebou musí komunikovat. Dnešní svět se globalizuje. Slušná znalost cizího jazyka je nezbytná k minimalizování neporozumění. Stačí jen třeba chtít zjistit si na počítači nějakou informaci – nejvíce článků najdete právě v angličtině. Stejně tak můžete potřebovat domluvit se s člověkem, který neumí česky.

Dřív už jsem se angličtinu učil(a), ale měli jsme špatného učitele. Mám zažité chybné vazby a stydím se mluvit špatně.

Velmi často máme špatné návyky. A nelze to ani mít za zlé učitelům. Ti kolikrát dělají, co mohou. Jenže běžně používané metody nejsou úplně efektivní. S metodou Imitum si můžete naposlouchat správnou výslovnost rodilého mluvčího. Časem zjistíte, kde jste dělali chyby a jak se jich zbavit. Samozřejmě přeučování je časově náročnější než se učit bez špatných návyků. I tak vám metoda Imitum může významně pomoci navíc bez stresu.

Nemám na učení čas.

A kdo dnes má času nazbyt? Nikdo... Svět se stal hektický a my se za vším ženeme zběsile dopředu. A musíme si často rozmyslet, jaké jsou naše priority. Vzdělání patří mezi investici, která nám otevírá nové možnosti v životě. Pokud musíte 2× týdně jezdit do jazykové školy a cesta tam a zpět vám také zabere spoustu času, tak velmi brzo zjistíte, že se vám takové studium nevyplatí. S metodou Imitum studujete jen tehdy, kdy se vám to hodí.

Naučit se jazyk trvá moc dlouho. Učení je pomalé, nejde to tak rychle, jak jsem si představoval(a).

Když se učíte jazyk klasickou metodou 2 – 3 hodiny týdně, potřebujete zhruba 5 let, abyste uměli komunikovat. Klasická metoda je založena na gramatice a biflování slovíček. Když si nebudete pravidelně opakovat naučené, tak to za chvilku zapomenete a nebudete moci na studium navázat a dostanete se do bludného kruhu. S metodou Imitum můžete pokračovat dál ve výuce, i když něco zapomenete.

Bojím se, mám strach:

  • mluvit, protože budu dělat chyby
  • že nebudu rozumět
Všichni děláme chyby a právě to nás dělá lidmi. Chybujeme. Mnoho lidí si nevěří a má obavy mluvit, aby se neztrapnili. Jak odstraníte tento blok? Prostě zahoďte svůj ostych a začněte mluvit. Chyb se postupně začnete zbavovat. Pokud nebudete s lidmi v cizím jazyce komunikovat, nebudete tak dobře ani rozumět. Porozumět rodilým mluvčím můžete díky online kurzu Angličtina bez biflování metodou Imitum. Nejprve jen poslouchejte nahrávky, poté si je začněte v duchu opakovat a až si budete jisti, tak můžete nahrávky opakovat nahlas.

Kontaktujte nás

Nenašli jste váš důvod, proč se neučíte anglicky? Napište nám o tom e-mailem nebo využijte následující formulář:

Chyba

Antispamová kontrola neprošla

Ok
Odeslat