Tip č. 9: Využijte své smysly

Angličtina bez biflování / 20 tipů, jak se snadno a levně naučit jazyk / Využijte své smysly

Nejste schopni se učit? Přečtete několik stránek, ale nic si z toho nepamatujete? Snažíte se našprtat stránku cizích slovíček a po pár minutách máte v hlavě prázdno? Dobrá zpráva! Chyba není ve vaší paměti, ale v tom, jakým způsobem se učíte. Pokud si zapamatujete jen velmi málo nebo nic, tak určitě nevyužíváte vaše smysly tak, jak byste mohli.


Aktivujte své smysly naplno!

Zjednodušeně se dá říct, že čím více smyslů informaci vnímá, tím snadněji si ji zapamatujete. Už před čtyřiceti lety to vědecky dokázal i bulharský neurolog a psychoterapeut Georgi Lozanov a jeho poznatky posvětila také organizace UNESCO. To proto, že jsou velmi užitečné třeba při studiu cizích jazyků.

Většina lidí si totiž pamatuje: Aktivujte své smysly naplno

To vysvětluje, proč si toho z přečtené knížky nebo našprtané stránky slovíček moc nepamatujete.


Jak na to v praxi?

Jak na zapojení smyslů v praxi?

Pro studium cizího jazyka je asi nejlepší tato kombinace:

A pokud je k tomu ještě nějaký obrázek, animace nebo video, pak máte vyhráno. Čím víc smyslů využíváte, tím více zvyšujete šanci na to, že si toho hodně zapamatujete. Pak už stačí informaci jen několikrát zopakovat a spojit si ji s nějakou jinou informací, aby se vám lépe pamatovala. Nakonec si odpočiňte při relaxaci nebo spánku. Víc už snad pro kvalitní zapamatování udělat ani nemůžete!


Kam dál?

Na tip č. 10: Studujte s chutí
Na přehled všech 20 tipů, jak se snadno a levně naučit jazyk

Chcete všech 20 tipů jako ebook? Pošleme vám odkaz k jeho stažení na vaši e-mailovou adresu.

Pokud máte doporučení na nějaký další tip, narazili jste na chybu nebo máte námět na vylepšení, tak nás neváhejte kontaktovat.

Líbí se vám to? Nenechávejte si to pro sebe a řekněte o tom svým přátelům. Děkujeme!