Tip č. 6: Bavte se a učte zároveň

Angličtina bez biflování / 20 tipů, jak se snadno a levně naučit jazyk / Bavte se a učte zároveň

Chcete se pořádně naučit cizí jazyk, ale nebaví vás sedět nad knížkami a biflovat se? To přece není důvod, abyste studium jazyků už předem vzdali. Existují metody, které vás nenutí nic biflovat ani ležet v knížkách. Ne každé studium totiž musí být nuda.


Zkuste to elektronicky

Pokud vás nebaví knížky, vyberte si kurz, který můžete studovat na počítači, CD nebo třeba v chytrém telefonu. Tyto kurzy jsou mnohem zajímavější a zábavnější, protože využívají možností dnešních moderních technologií. Kromě zvuků, textů a obrázků můžete v kurzech najít i videa, animace, grafy nebo i zábavné hry, které vás cizí jazyk učí mnohem příjemnější formou.


Cizí jazyky jsou všude kolem nás

Existují dva druhy studia – aktivní a pasivní. Když studujete aktivně, tak sedíte u knížek nebo u počítače, soustředíte se a poctivě se učíte. Naopak když studujete pasivně, tak se učíte tak nějak nevědomky – třeba při zábavě. Cizí jazyky jsou dnes všude kolem nás, od nápisů a návodů na výrobcích, přes reklamy až po písničky v rádiu. Někdy nám cizí řeči v našich médiích vadí, někdy je kolem sebe ani nevnímáme, ale málokdo je dokáže využít.

Pasivní studium může být i docela zábavné. Nemusíte jen poslouchat výukové nahrávky při žehlení. Můžete se podívat na film v originále s českými titulky, nebo běžte s přáteli do karaoke klubu a napodobujte cizí písničky. Anebo si sežeňte texty oblíbených písniček a přeložte si je. Pak písničky poslouchejte a pokuste se rozeznat slova.

Něco nového se můžete přiučit i při hraní zahraničních počítačových her, ale vlastně i těch her, které počítačové nejsou – třeba takového pexesa. Zábavné může být i čtení různých popisků a návodů na výrobcích. Ne vždy se jedná o kvalitní překlady a tak když v češtině máte knoflík na myčce otočit doprava, tak v angličtině ho na té samé myčce máte otočit doleva. Takových nesmyslů na nás všude číhá spousta.


Škola hrou

Všechny tyto nenáročné, oddychové a zábavné činnosti vám pomáhají při učení jazyků. Nezapamatujete si všechno hned perfektně, ale váš mozek si uloží spoustu nových informací do pasivní slovní zásoby.

Takže se bavte a učte zároveň, protože dnes už neplatí zastaralé heslo: „učení – mučení“. Vyberte si správnou metodu, rozhlédněte se kolem sebe a využijte cizích řečí a slovíček, která se povalují všude kolem!


Kam dál?

Na tip č. 7: Učte se pasivně
Na přehled všech 20 tipů, jak se snadno a levně naučit jazyk

Chcete všech 20 tipů jako ebook? Pošleme vám odkaz k jeho stažení na vaši e-mailovou adresu.

Pokud máte doporučení na nějaký další tip, narazili jste na chybu nebo máte námět na vylepšení, tak nás neváhejte kontaktovat.

Líbí se vám to? Nenechávejte si to pro sebe a řekněte o tom svým přátelům. Děkujeme!