Tip č. 18: Chytrá pomoc chytrých telefonů

Angličtina bez biflování / 20 tipů, jak se snadno a levně naučit jazyk / Chytrá pomoc chytrých telefonů

Výborným pomocníkem pro výuku cizích jazyků jsou chytré telefony a tablety. Dnes si do nich můžete stáhnout řadu aplikací, které vám mohou pomoci zapamatovat si a procvičit cizí jazyk.


Otestujte se

Je přitom jedno, jestli jste si pro vaše studium vybrali metodu gramaticko-překladovou nebo přirozenou. V prvním případě vám aplikace mohou nabídnout klasické testy na slovíčka a gramatiku, ve druhém případě můžete poslouchat rodilé mluvčí a uvidíte, jak moc nebo málo jim rozumíte. Podle toho se pak můžete rozhodnout, čemu se při studiu více věnovat.


Učte se

Aplikace v chytrých telefonech nabízejí i obsáhlé soubory nahrávek rodilých mluvčích, které můžete poslouchat na pozadí jiné činnosti. Tím si vlastně simulujete cizojazyčné prostředí, vnímáte melodii jazyka a občas něco pochytíte. Hlavně se ale postupně naučíte cizímu jazyku rozumět.


Nechejte si poradit

Pokud vaše znalosti cizího jazyka ještě nejsou takové, abyste se třeba na dovolené nebo služební cestě domluvili, využijte aplikace typu „konverzace na cesty“. Ty se vám budou hodit i v případě, že určitý jazyk potřebujete jen pro jednu jedinou příležitost (třeba když víte, že na služební cestu do Číny už víckrát nepojedete). Konverzace na cesty většinou obsahují praktické fráze, které můžete buď sami z vašeho chytrého telefonu či tabletu přečíst, nebo je můžete rovnou nechat přehrát a váš telefon tak bude mluvit za vás.


Kam dál?

Na tip č. 19: Opisujte!
Na přehled všech 20 tipů, jak se snadno a levně naučit jazyk

Chcete všech 20 tipů jako ebook? Pošleme vám odkaz k jeho stažení na vaši e-mailovou adresu.

Pokud máte doporučení na nějaký další tip, narazili jste na chybu nebo máte námět na vylepšení, tak nás neváhejte kontaktovat.

Líbí se vám to? Nenechávejte si to pro sebe a řekněte o tom svým přátelům. Děkujeme!