Tip č. 15: Trénujte paměť

Angličtina bez biflování / 20 tipů, jak se snadno a levně naučit jazyk / Trénujte paměť

Neslouží vám dobře paměť? Rádi byste studovali třeba cizí jazyky, ale nedokážete si toho zapamatovat tolik, co dříve? To není jen věkem. Podle vědců se špatnou pamětí bojují i lidé do třiceti let. Na vině jsou totiž mobilní telefony, diáře a jiné vymoženosti moderní doby, které si za nás pamatují všechny naše kontakty, schůzky a úkoly.


Používejte vlastní mozek

Řešení problému s pamětí je tedy velmi jednoduché. Stačí ji trénovat tak, jako to člověk dělával dříve. Pamatujete si telefonní čísla na svoji rodinu a přátele? Jestli ne, tak je načase, abyste se je naučili zpaměti. Postupně k tomu můžete přidat i nákupní lístky, čísla vašich osobních dokladů, vaše piny, hesla a přihlašovací údaje k čemukoliv. Tento jednoduchý trénink osvěží vaši paměť a naučí ji znovu si snadněji zapamatovávat nové informace.


Křížovky

Dalším jednoduchým cvičením je luštění křížovek. Při pravidelném luštění se sice naučíte i nová slova, ale tento trénink je zaměřený hlavně na pátrání v paměti. Informace musíte nejen do paměti uložit, ale také je rychle najít, když je zrovna potřebujete. Je pěkné, že si po týdnu vzpomenete na jméno slavného herce, o kterém jste se s někým bavili, ale k čemu vám to po takové době je?


Procvičte si logiku

Posledním druhem cvičení jsou hry jako sudoku, šachy apod. Tady totiž trénujete nejen paměť, ale i logiku. Málokoho by napadlo, že má logika něco společného s pamětí a učením. Přitom logická paměť je mnohem účinnější než paměť mechanická (biflování). Navíc se s věkem zlepšuje. Logická paměť skládá informace do logických celků a tak si je zapamatujete mnohem snadněji.

Jednoduše a bez námahy můžete těmito cvičeními potrénovat vaši paměť v jakémkoliv věku. Jakmile ji dostanete zase do správné kondice, cizí jazyky se vám budou učit mnohem snadněji. Ne každá překážka je tak velká, jak se může zpočátku zdát…


Kam dál?

Na tip č. 16: Začněte rovnou s obchodní angličtinou
Na přehled všech 20 tipů, jak se snadno a levně naučit jazyk

Chcete všech 20 tipů jako ebook? Pošleme vám odkaz k jeho stažení na vaši e-mailovou adresu.

Pokud máte doporučení na nějaký další tip, narazili jste na chybu nebo máte námět na vylepšení, tak nás neváhejte kontaktovat.

Líbí se vám to? Nenechávejte si to pro sebe a řekněte o tom svým přátelům. Děkujeme!