Tip č. 16: Začněte rovnou s obchodní angličtinou

Angličtina bez biflování / 20 tipů, jak se snadno a levně naučit jazyk / Začněte rovnou s obchodní angličtinou

Nemůžete se rozhodnout, jestli se přihlásit do klasického kurzu cizího jazyka a pak přejít do specializovaného, nebo zda se vrhnout jako začátečník třeba rovnou do obchodní angličtiny? Specializovaných kurzů se vůbec nemusíte bát. Existují totiž i kurzy přizpůsobené začátečníkům. Pokud už teď víte, že třeba španělštinu budete potřebovat i v práci, není nad čím přemýšlet.


Zjistěte si náplň kurzu

V první řadě je důležité zjistit si, o jaký kurz obchodního jazyka se jedná. Některé kurzy jsou zaměřené hlavně na finanční oblast a nejvyšší management. Ty také většinou bývají už pro pokročilejší studenty. Jejich výhodou i nevýhodou je poměrně úzká specializace. Pokud neřešíte finanční transakce na burze nebo něco podobného, slovní zásobu z těchto kurzů asi příliš nevyužijete.

Většinou ale bývají kurzy obchodního jazyka sestavené tak, aby vás naučily jak běžnou každodenní komunikaci, tak komunikaci z běžného pracovního styku. Po absolvování těchto kurzů byste měli zvládnout nejen porady, prezentace a obchodní jednání, ale i například nezávazný rozhovor s obchodními partnery u oběda. Jsou to tedy kurzy s širším zaměřením a hodí se nejen pro administrativní pracovníky a střední management, ale i pro top management, který s cizím jazykem teprve začíná.

Je proto zbytečné zaplatit si nejdříve kurzy všeobecné němčiny pro začátečníky a pak si zaplatit další kurzy, tentokrát němčiny obchodní. Stačí si jen vybrat kurz, který bude vyhovovat právě vašim potřebám.


Kam dál?

Na tip č. 17: Lístečky všude kolem nás
Na přehled všech 20 tipů, jak se snadno a levně naučit jazyk

Chcete všech 20 tipů jako ebook? Pošleme vám odkaz k jeho stažení na vaši e-mailovou adresu.

Pokud máte doporučení na nějaký další tip, narazili jste na chybu nebo máte námět na vylepšení, tak nás neváhejte kontaktovat.

Líbí se vám to? Nenechávejte si to pro sebe a řekněte o tom svým přátelům. Děkujeme!