Novoroční předsevzetí? Naučte se anglicky

Napsali o nás

Angličtina bez biflování / Napsali o nás / Novoroční předsevzetí? Naučte se anglicky

Novoroční předsevzetí? Naučte se anglicky


Žena.cz, 7. 1. 2012

Dáváte si novoroční předsevzetí? A co se věnovat své mysli? Investice do vzdělání neztrácí nikdy svou hodnotu a zároveň zvýší šance na trhu práce. Znalost alespoň jednoho světového jazyka je v současném pracovním světě téměř nezbytností. Díky metodě Imitum si ji může každý online vypilovat. Bez slovníků či dojíždění na kurzy, stačí jen dvacet minut denně u internetu.

O čem je metoda Imitum? Metoda vychází z poznatků bulharského neurologa a psychoterapeuta Georgi Lozanova, který zjistil, že lidský mozek si mnohem lépe pamatuje informace, které přijímá co nejvíce smysly. Člověk se přirozeně učí pozorováním a napodobováním již svou mateřskou řeč. Imitum využívá stejný princip a je až pětkrát rychlejší než běžné učební metody.

Místo biflování slovíček Imitum pracuje s jazykem v celých větách a tematických celcích, jako je rozhovor v kavárně a podobně. Cílem metody je naučit se v cizím jazyce přímo myslet bez překládání do své mateřštiny. Nutí člověka užívat hlavně svou logickou paměť, která je účinnější než paměť mechanická, a vnímat slovíčka v kontextu.

Metoda je určena pro samouky všech úrovní. Je velmi dostupná a šetří čas. Při výuce se zapojuje devadesát sedm procent smyslů. Věty nejen slyšíte, ale i vidíte napsané na monitoru. Zvýrazněná slova fungují na principu karaoke. Doslovný překlad každého slova navíc učí pochopit a vžít si, jak rodilý mluvčí jazyk používá.


Odkaz na článek

Zpět